A MÁV-Start honlapján megjelent közleményben ismertetik, hogy nemcsak márciusban, hanem 2019 teljes első negyedévében is kimagaslóak voltak a pótdíjakból származó bevételek, így például az év első hónapjától kezdődően márciusig a tavalyi év azonos időszakához képest 12 százalékkal több, a 25 millió forintot is meghaladó összeg folyt be.
Az eredmények mögött a vasúttársaság szerint az áll, hogy a csupán 10 fővel működő követelésbehajtási csoport a tavalyi kimagasló eredményekhez képest is jelentős mértékben fokozta teljesítményét, illetve a behajtás hatékonyságát.
E tevékenységük során több mint 900 fizetési megállapodást kötöttek levélkampányokkal és kimenő hívások segítségével a MÁV-Start felé követelést felhalmozó adósokkal annak érdekében, hogy rendezzék a tartozásukat. Mindez 20 százalékkal haladta meg az előző évben elért eredményeket.
„A munkatársak az adósok számára egyedi fizetési konstrukciókat dolgozhatnak ki: például részletfizetésről, halasztásról, esetleges mérséklésről dönthetnek”
– írják a közleményben, amelyben egyúttal felhívták a figyelmet arra is, hogy aki nem reagál a fizetési felszólításra, vagy figyelmen kívül hagyja a társasággal kötött fizetési megállapodást, jogi eljárásra számíthat.
Azoknak a bliccelőknek, akik nem rendezik a vasút felé fennálló adósságukat, végső esetben végrehajtás alá vonják jövedelmüket, ingó és ingatlan vagyonukat, emellett őket terhelik a jogi eljárás jelentős költségei is. Azok pedig, akik rendszeres bliccelőknek számítanak, akár börtönbüntetés elébe is nézhetnek.
„A kibocsátott fizetési eljárások száma már meghaladja az 1080 darabot, a végrehajtások pedig 500-as nagyságrendet értek el”
– zárják a közleményt.