A rendelkezésre álló adatok szerint az ápolónő, akit a rendőrség az ügyben kihallgatott, a háziorvos tudtán kívül, az ő belépési kódját jogosulatlanul felhasználva rögzített valótlan adatokat a hamisított igazolások alapján a védőoltások beadásához kapcsolódó központi elektronikus rendszerben.
A nő büntetett előéletű, a rendelőben önkéntesként dolgozó társa az illegális tevékenységben több szempontból is tevőleges segítséget nyújtott számára – derül ki az ügyészség közleményéből.
A gyanúsítottak több millió forinthoz jutottak a hamis és valótlan tartalmú védőoltásról szóló igazolások kiállításáért, melyben közvetítők voltak segítségükre. Az így szerzett pénzt a két nő megosztotta egymás között.
A hamis okiratok alapján rögzített személyek nem kaptak védőoltást, nem gyógyultak igazoltan a fertőzésből, valamint utólagos ellenanyag-vizsgálatot sem végeztek rajtuk, hanem mindezek nélkül, pénzért jutottak védettségi igazolványukhoz.
Többrendbeli kötelességszegéssel, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettével, valamint védettségi igazolással visszaélés bűntettével gyanúsítják a két nőt, és a lakóhelyükön is kutatást végeztek.
Az ügyészség a két gyanúsított esetében szükségesnek látja a letartóztatást, mivel feltehető, hogy a két nő szabadlábon hagyásuk esetén összebeszéléssel, vagy a tanúk befolyásolásával veszélyeztetné a bizonyítást. Fennáll továbbá a szökés, elrejtőzés és az újabb bűncselekmény elkövetésének veszélye is.
(A borítókép forrása: pixabay.com / Spencer Davis)