A Blikk saját forrásai alapján azt írta, hogy a fenyegető kiléte sem egészen ismert, így például míg egyesek szerint egy járványtagadó csoport egy tagja fenyegette meg a tisztifőorvost, addig egy másik forrás úgy tudja, hogy egy, a lezárások miatt elkeseredett emberről van szó.
A lap ugyanakkor több helyről is úgy értesült, hogy Müller Cecília komoly fenyegetést kapott, s a Telex.hu-nak a Koronavírus Sajtóközpont megerősítette azt is, hogy a hatóságok biztosítják Müller Cecília védelmét.
A Blikk Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértőt is megkérdezte az üggyel kapcsolatosan, aki szerint még járványhelyzetben sem megszokott, hogy a tisztifőorvosnak személyi védelmet biztosítsanak, s erre tudomása szerint a világon máshol nincs is példa.
A szakértő meglátása szerint több, akár egymással kapcsolatban álló fenyegetésről lehet szó, vagyis nem például pusztán egy dühös Facebook-kommentről.
„A pszichológusok és más szakemberek elemezték a körülményeket, és biztosan komolynak találták, ha javasolták a személyi védelmet”
- vélekedett a szakértő, aki hozzátette azt is, hogy személyi védelmet általában miniszterelnököknek, köztársasági elnöknek, illetve esetenként minisztereknek biztosítanak, elsődlegesen a pozíciójuk miatt.
Meglátása szerint egyébként aligha „politikai marketingről” van szó, hanem valóban valós lehet a veszély.