hirdetés
Belföld

Őrizetbe vették a budapesti hajóbalesetben érintett szállodahajó kapitányát

Őrizetbe vették, s gyanúsítottként hallgatták ki a szerda esti hajóbalesetben érintetté vált szállodahajó ukrán állampolgárságú kapitányát. A rendőrség egyúttal csütörtökön egy újabb felvételt is megosztott a balesetről, valamint sajtótájékoztatón ismertették az esettel kapcsolatos információkat.

Őrizetbe vették a budapesti hajóbalesetben érintett szállodahajó kapitányát
hirdetés

Szerdán 21 óra 5 perckor egy termes személyhajó és egy szállodahajó ütközött, aminek következtében a személyhajó drámai gyorsasággal elsüllyedt. Utóbbin a hatóságok rendelkezésére álló utaslista szerint harmincöt fő (harminchárom dél-koreai és két magyar állampolgár) utazott - idézi fel a rendőrség a közleményében. A mentés során hét embert kimentettek a vízből, és hét holttestet találtak meg. A további 21, eltűntként kezelt személyt Budapesten és Budapesttől délre, az ország teljes dunai szakaszán keresik.

A baleset körülményeinek tisztázása érdekében a BRFK igazságügyi nautikai szakértő bevonásával nyomozást rendelt el. A nyomozók a szemle során tárgyi bizonyítási eszközöket foglaltak le, s a nyomozás során beszerzett személyi és tárgyi bizonyítékok alapján felmerült a személyre szóló megalapozott gyanú, így gyanúsítottként hallgatták ki halálos tömegszerencsétlenséget okozó vízi közlekedés veszélyeztetése miatt C. Yuriy 64 éves ukrán állampolgárt, a szállodahajó kapitányát. Az odesszai férfit kihallgatását követően őrizetbe vették, s előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására.

A Budapest rendőrfőkapitányának bűnügyi helyettese és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettese csütörtökön közös sajtótájékoztatón ismertette a hajóbaleset körülményeit.

Dr. Pál Adrián rendőr ezredes az eseményen elmondta, hogy az első segélyhívás a baleset után 10 perccel érkezett a rendőrség ügyeletére, a mentési munkálatokban pedig a rendőrség mellett a Katasztrófavédelem, az Országos Mentőszolgálat, a Terrorelhárítási Központ, a Magyar Honvédség, az Országos Vízügyi Főigazgatóság, a Polgárőrség, a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat munkatársai és önkéntes tűzoltók is részt vettek. A nagyszámú civil közreműködő segítségét is megköszönték a sajtótájékoztatón.

hirdetés

Palotai Zsolt Gábor tűzoltó ezredes a csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta, hogy a mentést és a keresést a Duna magas vízállása és erős sodrása, valamint a sötétség és az eső is nehezítette. Megerősítette továbbá, hogy megtalálták az elsüllyedt hajót.

Dr. Pál Adrián a sajtótájékoztatón bejelentette, hogy szakértők bevonásával, büntetőeljárás keretében vizsgálják a baleset körülményeit, s kérte, hogy aki a balesetet látta, esetleg felvételt készített róla, vagy érdemi információval rendelkezik vele kapcsolatosan, az jelentkezzen a rendőrségen.

A mentésben közreműködő szervezetek nevében együttérzésüket és részvétüket fejezték ki a tragédiában érintetteknek, valamint hozzátartozóiknak.

A rendőrség honlapján megjelent közleményben egy felvételt is közreadtak, amelyen a baleset pillanatait rögzítették.

hirdetés

hirdetés

További híreink
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés