Beismerő vallomást tett az a negyven éves nyomdai alkalmazott, aki a gyanú szerint a történelemérettségi esszétémaköreit kiszivárogtatta – írja a Blikk hozzátéve, hogy egyelőre vizsgálják, hogy pontosan miért és hogyan is követte el a bűncselekményt.
A lap szerint két verzió látszik egyelőre lehetségesnek, amelyek egyike, hogy az illető telefonnal fotózta le a tételeket, a felvételek azonban lebuktatták, vagy internetes bejegyzések nyomán jutottak el hozzá a nyomozók.
Még azt sem tudni, hogy a nyomdász kért, kapott-e pénzt a tettéért, s mindez a lapnak nyilatkozó ügyvéd szerint azért sem mindegy, mert ha a gyanúsított kért pénzt, akkor valószínűleg letöltendő börtönbüntetésre ítélik őt titoksértés miatt, míg ha nem kapott pénzt, akkor várhatóan megússza felfüggesztettel.
A cikkben felidézik, az érettségi tételek szigorú biztonsági intézkedések mellett jutnak el az iskolákba, s a több összeállított feladatsor közül egy külön bizottság sorsolja ki azt, amelyiket végül meg kell írniuk a diákoknak.
A kérdéseket olyan gépen állítják össze, amelyen nincsen internet, majd védett adathordozón titkos ügykezelő juttatja őket a nyomdába, aki előzőleg vizsgát tesz a szigorúan minősített adatok kezelése miatt. A feladatlapokat senki nem látja egyben, a nyomdát pedig kamerákkal figyelik, és a biztonsági őrök is figyelik a dolgozókat. A tételek egy nappal az érettségi előtt kerülnek a páncélszekrénybe, ahonnan az iskolák képviselői a vizsga reggelén viszik őket az intézményekbe.