Az MTI beszámolója szerint az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) minden évben ellenőrzi a fogyasztói megtévesztés szempontjából az ünnepi virslikínálatot, s ezúttal a vizsgált húszféle virsliből csak egy nem felelt meg maradéktalanul az előírásoknak.
Az ITM akkreditált laboratóriumában elvégzett vizsgálatok során a húskészítmények feltüntetett zsír- és fehérjetartalmát ellenőrizték elsősorban, valamint azt is megnézték, hogy jogszerűen szerepelt-e a termékek címkéjén a virsli megnevezés.
Ez utóbbi a Magyar Élelmiszerkönyv szerint csak olyan termékeknél alkalmazható megnevezés, amelyek elérik a rögzített határértéket a minimális fehérjét illetően, s nem haladják meg a maximális zsír-, víz- és sótartalomra vonatkozó határértéket.
Ennek az előírásnak a mintavételezett húskészítmények mindegyike megfelelt.
Egy esetben a vizsgálatok során megfigyelték, hogy a megengedett 20 százaléknál jóval magasabb mértékben, 75 százalékkal tért el a csomagoláson feltüntetett zsírtartalom a termék valóságos zsírtartalmától.
A kifogásolható virsli gyártójával szemben fogyasztóvédelmi hatósági eljárás indult a megtévesztő tájékoztatás miatt, s a termék további forgalmazására csak úgy van mód, ha a címkén feltüntetett értéket a valós mennyiségnek megfelelőre javítják.