Noha egyes rendezvények elmaradnak, akadnak olyan fesztiválok, amelyeket idén is megrendeznek. A bevételek azonban mintegy 50-60 százalékkal is kevesebbek lehetnek most Posztobányi Andor, az Országos Rendezvényiroda (ORI) ügyvezetője szerint a járvány előtti időszakhoz képest – írja a Világgazdaság.
A debreceni Campus fesztiválon is kevesebben vesznek részt az átlagosnál, s noha sokan várták már az élő zenés események visszatérését, a közönség általában nem sietett a jegyekért – nyilatkozta a lapnak Lobenwein Norbert, a MOL Nagyon Balaton, a Strand Fesztivál, a Sziget, a Volt Fesztivál, illetve a Balaton Sound szervezője.
A helyszíni értékesítés nyújtotta lehetőségekkel is többen éltek, feltehetőleg azért, mert az emberek biztosra akartak menni, és csak akkor vásárolták meg a jegyet, amikor tudták, hogy a program nem marad el.
Továbbra is csak védettségi igazolvánnyal látogathatóak ezek az események, ami az egyik problémát jelentheti, de ugyancsak gond, hogy míg általában fél-egy évig tart egy-egy fesztivál előkészülete, most csak pár hónap van erre, s a jegyek értékesítésére.
A jellemző rendezvények nagyjából felét tartják meg idén, míg a látogatószám is várhatóan felével esik vissza. A bevételeik közel 70 százalékát ebben az időszakban szerző zenészek számára is nehézséget jelent, hogy a megszokott három hónap helyett az idei fesztiválszezon pusztán negyven napra koncentrálódik.
A várakozások szerint 2022-ben térhet vissza a szektor a járványhelyzet előtti szinthez, ugyanakkor esetleges negyedik hullám is befolyásolhatja a fesztiválok jövőjét.
(A borítókép forrása: MTI/Vasvári Tamás)