hirdetés
Külföld

46 millió dollárt fizet az IKEA a kisgyermek a szüleinek, aki egy komód miatt halt meg

Az IKEA hajlandó 46 millió dollárt fizetni azoknak a szülőknek, akik gyermeke azért vesztette életét, mert rádőlt a svéd bútorgyártó vállalat egy komódja.

46 millió dollárt fizet az IKEA a kisgyermek a szüleinek, aki egy komód miatt halt meg
hirdetés

A kétéves Jozef Dudek 2017 májusában fulladt meg, amikor az IKEA Malm nevű komódja felborult, és a gyermekre zuhant a család kaliforniai lakásában. A nagyjából harminckét kilogrammos tárgyat azóta már visszahívták biztonsági aggályok miatt, ugyanis három másik gyermek is halálos otthoni balesetet szenvedett, amelyik mindegyikében ez a komódtípus vált érintetté – derül ki a BBC cikkéből.

Az ügyészek szerint az IKEA által most kifizetett összeg a legnagyobb az Egyesült Államok történelmében, amelyet hasonló halálestek okán fizettek ki. Az IKEA szóvivője elmondta, hogy noha nincs az a kárpótlás, amely a tragikus történéseket megváltoztathatná, a család és minden érintett érdekében hálásak azért, hogy a per lezárult. Egyúttal azt mondta, továbbra is elkötelezetten dolgoznak az otthonok biztonságával kapcsolatos kérdéseken.

A szülők közleményükben azt írták, mélységesen elkeserítette őket fiuk elvesztése, és soha nem gondoltak volna arra, hogy egy kétéves képes felborítani egy hetvenhat centiméter magas bútort úgy, hogy az rá zuhanva a halálát okozza. Azt csak később tudták meg, hogy a bútor tervezésénél fogva borulás-veszélyes.

Egyúttal mindenkit, akinek még van ilyen komód az otthonában, arra figyelmeztettek, hogy a vigyék vissza azt az IKEA-üzletekbe. A nekik felajánlott összegből 1 millió dollárt a gyermekek épségén dolgozó fogyasztóvédelmi szervezeteknek ajánlanak fel.

hirdetés

Az IKEA Észak-Amerikában 2016-ban hívta vissza a Malm komódokat, ez a vállalat történelmében a legnagyobb termékvisszahívás volt. Előzőleg még csak annyit tanácsoltak a szülőknek, hogy rögzítsék a falhoz a komódot, ám amikor egy harmadik gyermek is meghalt, elkerülhetetlenné látszott válni a termékek visszahívása.

Az amerikai fogyasztóvédelmi bizottság is lépett az ügyben: egy oktatókampány indított, amelyből az emberek megtudhatták, hogyan kerülhetik el a bútorok jelentette veszélyforrásokat.

hirdetés

hirdetés

További híreink
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés