Nem ez volt a „swatting”, vagyis a segélyhívó az egy játékostárs ellen irányuló téves riasztásának első példája az Egyesült Államokban, azonban kétségkívül az egyik leghíresebbé vált eset, miután egy Andrew Finch nevű férfit a tizenkilenc éves Casey Viner és társa, Tyler Barriss, hamis hívása nyomán kiérkezve ölték meg a rendőrök.
A hamis hívásban Barriss azt állította, hogy családjával túszul ejtették őt, s mikor a rendőrség kiérkezett a megadott címre, ott megölték a kétgyermekes Andrew Fincht - idézi fel a BBC.
A tévest hívást leadó két férfi beismerte, hogy ők indították a téves hívást, miután összevesztek egy másik, Shane Gaskill nevű férfival a Call of Duty-val folytatott játékuk során.
Korábban ebben az évben az álsegélyhívást indító Tyler Barrisst mát elítélték, ő húsz év börtönbüntetést kapott a tettéért.
A bíróságon most Viner bűnösnek vallotta magát, és azt mondta, hogy „rendkívül sajnálja a történteket”, és soha nem volt szándéka, hogy ilyesmi történjen, valamint úgy fogalmazott, hogy nincs nap, amikor ne gondolna az esetre. Tizenöt hónapos börtönbüntetése mellett a férfi számára a játékok használatát is két évre megtiltották.