hirdetés
Külföld

Japánban tűzijátékkal próbálták jobb kedvre deríteni a korlátozások közepette a lakosságot

Japánban több helyen is tűzijátékrakétákat lőttek fel mintegy meglepetésként azzal a céllal, hogy javítsák az emberek hangulatát a koronavírus miatti korlátozások és a járványhelyzet közepette.

Japánban tűzijátékkal próbálták jobb kedvre deríteni a korlátozások közepette a lakosságot
hirdetés

A tűzijáték-showkat „titkos helyeken” tartották, s azok mindegyike legalább öt percig tartott, és helyi idő szerint este nyolc órakor vette kezdetét. A szervezők szándékosan hagytak meghatározott, viszonylag rövid időkeretet az eseménynek, hogy ezzel elkerüljék a tűzijátékot néző csoportosulások kialakulását – adja hírül a BBC hírportálja.

A kezdeti tervek szerint egyébként még bejelentették volna a tűzijáték-showk helyét és idejét, ugyanakkor később úgy döntöttek, hogy inkább ezen információk közlése nélkül, váratlanul lepik meg az embereket a színpompás tűzijáték-bemutatóval.

Az esemény éppen annyi ideig tartott, hogy a tűzijátékokra nem számító lakosság a lakásokból kilépve megcsodálhassa legalább a bemutató egy részét, ugyanakkor akadtak olyan helyek is, ahol már ennyi idő is elegendő volt a kisebb „tömegek” kialakulásához. Tokióban például a Tama folyó partján viszonylag sokan gyűltek össze a nézelődés közben, de a tűzijáték végeztével aztán maguktól szét is szállingóztak.

Az eseményen több tűzijátékkészítő is részt vett, akik egy időben mutatták be Japán különböző pontjain a maguk tűzijáték-showját, amelyre a „Felvidító Hanabi (Tűzijáték)” nevű kezdeményezés keretében került sor.

hirdetés

Egyes, most tűzijátékokra imákat is írtak, amelyek a járvány végéért fohászkodnak. Ez egyébként cseppet sem idegen szokás Japántól, ahol a tűzijátékokat gyakran valamilyen vész elűzéséért való imaként, vagy a holtak megnyugvásának reményében bocsátják a magasba.

A koronavírus-járvány a tűzijátékgyártók helyzetét is megnehezíti, hiszen több hagyományos fesztivált is lemondtak vagy elhalasztottak a világjárványra való tekintettel.

Ráadásul a tokiói olimpiát sem ebben az évben tartják, ami ugyancsak komoly hatással van az ágazat szereplőire. Többen vannak, akiknek az olimpiára való készülődést követően most hónapok munkája marad a nyakukon, hiszen a készült pirotechnikai eszközöket így nincs kinek eladni.

hirdetés

hirdetés

További híreink
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés