hirdetés
Külföld

Kínában bevezetik a "koronavírus-mentességről" szóló igazolványt

A kínai kormány közölte, hogy továbbra is tervezik a bevezetését annak a vitatott „igazolásnak”, amellyel az emberek azt bizonyíthatnák, hogy már meggyógyultak a Covid-19 megbetegedésből.

Kínában bevezetik a "koronavírus-mentességről" szóló igazolványt
hirdetés

A dokumentumot azoknak az embereknek adnák oda, akik ismét munkába szeretnének állni – írja a BBC Paula Daza kínai helyettes egészségügyi miniszter tájékoztatása alapján.

Mindeközben azonban az Egészségügyi Világszervezet (WHO) arra figyelmeztetett, hogy nincsen bizonyíték arra, hogy azok a személyek, akik már elkapták a vírust, immunissá válnának egy újabb fertőződéssel szemben. Így aztán a világszervezet szerint az igazolások „téves biztonságérzethez” vezetnének, ami az újabb fertőzések terjedését segíthetné elő.

Kína összesen 189 újabb, a koronavírussal összefüggő halálesetről és több mint 13 ezer bizonyított fertőzésről tett bejelentést a Johns Hopkins Egyetem adatai szerint.

Egy pénteki sajtótájékoztatón a WHO közölte, hogy jelenleg nincsen arra bizonyíték, hogy azok a személyek, akik felépültek a Covid-19 megbetegedésből, és antitestjük van, védettek volnának egy második fertőzéstől, s elképzelhető, hogy az immunitást igazoló dokumentumok még károsak is lehetnek, mert ahhoz vezethetnek, hogy az emberek nem veszik figyelembe az egészségügyi szabályokat, s ezzel növelik a vírus átadásának kockázatát.

hirdetés

Paula Daza azonban vasárnap újságíróknak azt mondta, hogy az egyik dolog, amit már tudnak, az az, hogy aki egyszer már elkapta a betegséget, annál kisebb a kockázata egy újabb fertőződésnek. Így tehát a dokumentumok nem azt igazolják, hogy az adott személy immunitással rendelkezik, hanem, hogy felgyógyult a betegségből, s teljesítette az ezzel járó elkülönítést.

hirdetés

hirdetés

További híreink
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés