Január 27-ére a megerősített fertőzések száma 4515-re ugrott a korábbi 2835-ről, amelyet mindössze egy nappal korábban rögzítettek – írja a BBC.
Az ország eközben szigorította az utazásra vonatkozó szabályozásokat is annak érdekében, hogy megfékezzék az influenzához hasonló, ám tüdőgyulladással járó betegség terjedését.
A vírus először feltehetőleg Vuhanban jelent meg, onnan azonban átterjedt más kínai városokba is, sőt, mostanra már a világ számos részén találtak egy-egy fertőződött beteget. A Hubei tartományban található Vuhan környékén már korlátozást vezettek be az utazásra, így például a tömegközlekedés használatát is korlátozzák.
A koronavírus ezen törzse súlyos akut légzőszervi tüneteket is produkálhat, s jelenleg nincsen speciális gyógymód vagy oltás, ami hatásos volna ellene.
A legtöbb halálos áldozat azonban időskorú vagy már eleve légzőszervi problémákkal küzdő személy volt, a vírust az ő szervezetük nem tudta legyőzni.
A vírus kitörése éppen a kínai holdújév időpontjában történt, amikor pedig többnyire emberek milliói utaznak haza külföldről, vagy akár az országon belül is útra kelnek, hogy rokonaikat, ismerőseiket meglátogassák. Több tervezett ünnepi programot is lefújtak a vírus miatt, s a járvány megfékezése érdekében három nappal toldották meg a munkaszüneti napok számát.
A külföldre készülő kínai állampolgároknak azt tanácsolják, vegyék fontolóra útjuk elhalasztását, ezzel csökkentve a vírus külföldi terjedésének kockázatát.
A százhat haláleset közül száz Hubei tartományban történt, ahol 2714 fertőzött beteget tartanak számon.
A hatóságok egész Kínában elhalasztották az új szemeszter vagy az iskolai év második felének kezdetét, s egyelőre nem határoztak meg új időpontot.