A tisztviselők a „stabilitás megtartására” hivatkoztak, amikor letiltották a közösségi felületet, amely számos mianmari lakos számára az internet egyedüli olyan felülete, melyet rendszeresen elérhettek – számol be róla a BBC.
A Facebook feltehetőleg azzal vívta ki a katonai vezetés ellenszenvét, hogy a hétfői puccs ellenzői jelentős számban fejezték ki ellenzésüket a történtek iránt a közösségi oldalon. Eközben a törvényhozók nem hajlandóak elhagyni a fővárosban található épületet, s az emberek egy része az otthonuk ablakában és erkélyén tiltakozik például az edényekkel nagy zörejt keltve.
A kommunikációs- és információs minisztérium közlése szerint a Facebook egészen február hetedikéig le lesz tiltva Burmán, beszámoltak azonban az országban arról, hogy elszórtan most is van, aki el tudja érni a felületet.
Mianmar 53 millió fős lakosságának mintegy fele Facebook-felhasználó, és az aktivisták a közösségi oldalon már megszerveztek egy olyan oldalt is, ahol a puccsal szembeni ellenállást kezdték lebonyolítani.
A Facebook Mianmarban adatköltségek nélkül engedi használni az alkalmazását, így az embereknek nem kell a költséges adatdíjat fizetniük.
A Facebook is megerősítette, hogy fennakadások vannak az elérésében, s egyúttal közölte, hogy a hatóságokat arra kérik, tegyék ismét lehetővé a csatlakozást a felülethez, hogy az emberek így ismét kommunikálhassanak családtagjaikkal és barátaikkal, és fontos információkat oszthassanak meg egymással.