A kínai egészségügyi hatóságok közlése szerint összesen 7711 esetben nyert bizonyosságot a vírussal való fertőződés január huszonkilencedikéig. Emellett tizenöt másik országban is találtak fertőzött betegeket – írja a BBC.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a csütörtöki napon ismét találkozót tart annak érdekében, hogy eldöntsék, jelent-e globális egészségügyi vészhelyzetet a vírus.
Tedros Adhanom Ghebreyesus, a WHO igazgatója szerdán azt mondta, hogy az elmúlt néhány napban a vírus terjedése, különösen az egyes országokban való megjelenése, s az emberről emberre terjedés okán aggasztja őket. Példaként említette Németországot, Vietnámot és Japánt, ahol a Kínában járt személyektől kaphatták el mások a betegséget, de immár az adott ország területén.
„Noha Kínán kívül a számok még viszonylag alacsonyak, megvan bennük a lehetőség egy sokkal jelentősebb járványkitörésre is”
– tette hozzá a szakember.
Mostanra Kínában már többen fertőződtek meg a koronavírus újonnan felfedezett törzse által, mint a 2000-es évek elején a SARS-vírusssal, amely egyébként ugyancsak a koronavírusok közé tartozik, és súlyos légúti tüneteket okoz.
Mindeközben a kutatók igyekeznek mihamarabb védőoltást kifejleszteni annak érdekében, hogy az embereket megóvják a vírustól. Egy kaliforniai laboratóriumban a tervek szerint júniusra vagy júliusra már olyan szinten tarthat a munkájuk, hogy emberen is alkalmazhatják kísérleti jelleggel az általuk kifejlesztett szert.