hirdetés
Külföld

Rendkívül elkeserítő a kongói kanyaróhelyzet

Már a hatezer főt is meghaladta azok száma, akik meghaltak a Kongói Demokratikus Köztársaságban kitört kanyarójárvány következtében – közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO).

Rendkívül elkeserítő a kongói kanyaróhelyzet
hirdetés

A WHO közleménye szerint jelenleg ez a világon a legnagyobb, illetve a leggyorsabban terjedő járványhelyzet, s ezt mi sem mutatja jobban annál, hogy tavaly év eleje óta 310 ezer kanyarógyanús esetet jelentettek.

A BBC azt írja, hogy a kongói kormány és a WHO rendkívüli oltási programok indított el 2019 szeptemberében, amelynek keretében már több mint 18 millió, az ország területén élő öt éven aluli gyermek vakcinázását oldották meg.

Nagyban nehezíti azonban a járvány megfékezésére irányuló lépéseket az országban jellemző szegényes infrastruktúra, a rendszeres egészségügyi ellátás (a lakosság zöme számára) nehéz elérhetősége, illetve a gyakori, az egészségügyi intézményeket sem kímélő támadások sora is.

Az ország huszonhat tartományának mindegyikéből érkeztek már bejelentések megbetegedésekről a járvány tavaly júniusi kitörése óta, és eddig kétszer annyi ember halálát okozta ez a betegség Kongóban, mint az ebola.

hirdetés

A WHO helyi vezetője azt mondta, hogy a lehető legtöbbet teszik annak érdekében, hogy megfékezzék a járványt, azonban a siker érdekében el kell érni, hogy minden gyermek számára elérhetővé váljon az oltóanyag, s így megkíméljék őket a halálozás kockázatától. Ehhez a donorországok segítségét is kérik.

Az Egészségügyi Világszervezet szerint egy újabb 40 millió dolláros összegre volna szükség ahhoz, hogy a vakcinázási programot a 6-14 évesekre is kiterjesszék, s a járvány leküzdésére tett válaszlépéseket fokozzák.

hirdetés

hirdetés

További híreink
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés