Velence területének több mint 80 százaléka került víz alá, amikor a vízszint a tetőpontján volt. Giuseppe Conte olasz miniszterelnök úgy jellemezte az áradást, mint egy „csapást az ország szívére”, s egyúttal kijelentette, hogy kormánya gyorsan cselekszik annak érdekében, hogy forrásokat tegyen elérhetővé – számolt be róla a BBC.
A miniszterelnök egyúttal kijelentette, hogy megkezdik a szerkezeti védelem felépítését a város számára, különös tekintettel a Mose-projekt névre hallgató hidraulikus gátrendszerre, amely a várost a növekvő tengerszint és a téli viharok ellen is megvédheti.
A miniszterelnök később a csütörtöki napon jelenti be várhatóan a sürgősségi lépéseket.
A vízszint előreláthatólag az elkövetkező napokban is magas marad, ám a tengerszint feletti 130 centiméteres magasságot már várhatóan nem lépi át a helyi hatóságok szerint.
Luigi Brugnaro, Velence polgármestere a klímaváltozást tette felelőssé az egyre növekvő vízszint miatt, valamint kiemelte, hogy a már 50 éve nem tapasztalt magasságú vízszint hatásai „óriási” volt, és „maradandó nyomot hagyott”.
A város egyik legalacsonyabban fekvő része, a Szent Márk tér az egyik legsúlyosabban érintett terület, és a bazilika is súlyosan megrongálódott a magas vízszint következtében.