Sport

Dominic Thiem diadalmaskodott férfiaknál a US Open teniszbajnokságon

Az osztrák Dominic Thiem győzött az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi egyesében, miután vasárnap a döntőben 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (8-6)-ra legyőzte a német Alexander Zverevet.

A huszonhét éves Thiem játéka kezdetben idegesebbnek mutatkozott, míg a huszonhárom éves Zverev bátran ment a hálóhoz, s jól adogatott, aminek köszönhetően a német szettelőnybe jutott, s 5:1-re húzott el aztán Thiemmel szemben. A bécsújhelyi sportoló egyszer visszabrékelt, de nyolcvan perc elteltével már két játszmán is alul maradt.

A folytatásban ellenben Thiem játéka dinamikusabbá vált, míg Zverevé bizonytalanabbá, aminek következtében az osztrák játékos egyenlített, és az utolsó szettben is jobban teljesített.

A döntő 4 óra három percen át tartott, s általa Thiem a tizenhetedik tornagyőzelmét – azon túl pedig 3 millió dollárt – szerezte meg.

Az utóbbi tíz év férfi döntőinek eredményei az MTI összesítése szerint az alábbiak:

2010: Nadal (spanyol)-Djokovic (szerb) 6:4, 5:7, 6:4, 6:2

2011: Djokovic-Nadal 6:2, 6:4, 6:7 (3-7), 6:1

2012: Murray (brit)-Djokovic 7:6 (12-10), 7:5, 2:6, 3:6, 6:2

2013: Nadal-Djokovic 6:2, 3:6, 6:4, 6:1

2014: Cilic (horvát)-Nisikori (japán) 6:3, 6:3, 6:3

2015: Djokovic-Federer (svájci) 6:4, 5:7, 6:4, 6:4

2016: Wawrinka (svájci)-Djokovic 6:7 (1-7), 6:4, 7:5, 6:3

2017: Nadal-Anderson (dél-afrikai) 6:3, 6:3, 6:4