Sajtótájékoztatóján Song Liuping elmondta, hogy a tilalom meglátása szerint közvetlenül is kárt okoz az amerikai vállalatoknak és a munkahelyeket is hátrányosan érintheti – számol be róla a BBC.
Az Egyesült Államok nemrégiben a Huaweit azon vállalatok listájára helyezte, amelyekkel az amerikai vállalatok – hacsak nincsen licencük – nem folytathatnak kereskedelmet. A kínai vállalatot érintő kereskedelmi tilalom egyébként egy általánosabb vita részét képezi az Egyesült Államok és a Huawei között.
Amerika a kínai vállalatot érintő tilalmat állítása szerint nemzetbiztonsági okokból vezette be, miközben a Huawei ismételten tagadta azokat az állításokat, melyek szerint a termékei biztonsági kockázatot jelentenének, valamint azt állítja, hogy működése független a kínai kormánytól.
„Az amerikai politikusok egy teljes nemzet erejét alkalmazzák, hogy egy privát vállalkozással lépjenek harcba”
– fogalmazott Song Liuping, aki szerint a Huawei a kereskedelmi tiltólistása helyezése messzemenő következményekkel járhat.
Úgy véli, ez a döntés a világ több mint 170 országában „károkkal fenyegeti” a vásárlóikat, köztük azt a több mint hárommilliárd fogyasztót, aki Huawei készülékeket és szolgáltatásokat használ a világon. Mint fogalmazott, azáltal, hogy az amerikai vállalatoknak megtiltják a Huawei-vel való üzletelést, a kormány közvetlenül kárt okoz több mint 1200 amerikai vállalatnak, ami több tízezer amerikai munkahelyet is érinthet.