Nemzetközi kutatócsoportok már 1960 óta próbálják megmagyarázni, hogy miért hajlamosabbak az emberek bal oldalon tartani a babákat, s míg egyes kutatásokban egyértelműen úgy figyelték meg, hogy valóban bal oldalt szeretik tartani a kisgyermekeket az emberek, addig más kutatások nem lettek figyelmesek hasonló preferenciára. Julian Packheiser most összesen negyven korábbi kutatás adatait dolgozta fel kollégáival annak érdekében, hogy végre végére járjon a dolognak – számol be róla a Sciencedaily.com.
A korábbi tanulmányok elemzése során megfigyelték, hogy az emberek 66-72 százaléka tartja bal karjában a gyermeket, s a jobbkezes emberek esetében még ennél is magasabb arányt figyeltek meg. A jobbkezesek 74, a balkezeseknek pedig 61 százaléka tartotta bal kézben a gyereket. Egyúttal megfigyelhető volt, hogy a férfiak 64, s a nők 73 százaléka tartotta bal karján a kicsit. Ezzel kapcsolatban felhívták azonban a figyelmet arra is, hogy a domináns kéz és a nem között viszonylag jelentős összefüggés is megfigyelhető, hiszen a férfiak 23 százalékkal nagyobb eséllyel balkezesek, mint a nők.
Többféle elmélet is született annak megmagyarázására, hogy miért tartják gyakran a bal kezükben a gyereket az emberek – így például elképzelhető, hogy a jobbkezesek így tudják szabadon tartani az ügyesebb domináns kezüket.
Mivel azonban az érzelmek feldolgozása is jobbára a jobb agyféltekéhez köthető, nem kizárt az sem, hogy az emberek jobban szerezik a bal vizuális mezőjükbe helyezni a gyermeket, amely testoldal a jobb agyféltekével áll összeköttetésben.