Az újabb lépésre azt követően került sor a kínai Health Times nevű lap beszámolója szerint, hogy Kína a tobzoskák védettségi státuszát múlt héten a legmagasabb szintre emelte. Az állatokat húsukért és pikkelyeikért vadászták illegálisan olyan mértékben, hogy az a tobzoskák puszta fennmaradását is nagyban veszélyeztette.
Jelenleg a szokatlan megjelenésű emlős mind a nyolc ismert faját a kihalás fenyegeti.
A fajvédő szervezetek üdvözölték Kína lépését, amely meglátásuk szerint az állatok hangsúlyosabb védelmét teheti lehetővé. Az egyik szervezet, a Save Pangolins munkatársa a BBC szerint elmondta, hogy az egész helyzetet merőben megváltoztathatja az, hogy Kína eltávolította a tobzoskapikkelyt a hagyományos gyógymódok listájáról. A rég várt fordulat után most azt remélik, hogy az ázsiai ország növeli a szabályok betartatását célzó tevékenységeket is a fogyasztói szokások megváltoztatásának érdekében.
Egy állatvédelmi szervezet tagja ugyancsak örvendetesnek nevezte Kína lépését, azonban ő úgy vélte, hogy más, a vadonból csempészett állatokra is nagyobb figyelmet kellene fordítani, hiszen az illegális csempészek és kereskedők gyakran túlzsúfolt és koszos helyeken szállítják a törvénytelenül levadászott állatokat, ami
„halálos betegségek melegágya lehet".
A tobzoskák illegális kereskedelmének problémájára természetvédő szervezetek már hosszú ideje igyekeznek felhívni a figyelmet, ellenben az állatokra akkor terelődött több figyelem, amikor illegális vadászatukat a tavaly év végén megjelent új koronavírus terjedésével is összefüggésbe hozták.
A járvány kitörését követően Kína ugyan betiltotta a vadon élő állatok húsának kereskedelmét, de bizonyos esetekben a szőrüket, és a „gyógyításra” használt testrészeiket továbbra is lehetett adni-venni.