Dereje Gete, a Queenslandi Egyetem PhD hallgatója közel 3500 nő étrendjét tanulmányozva azt figyelte meg, hogy a viszonylag sok répa, karfiol, brokkoli, sütőtök, káposzta, zöldbab és burgonya fogyasztása a fogamzás előtt segítette a nőket abban, hogy babájuk időre szülessen meg.
„A hagyományos zöldségek gazdagok antioxidánsokban és gyulladáscsökkentő tápanyagokban, amelyeknek fontos szerepe van a a kedvezőtlen szülészeti fejlemények csökkentésében. A nőknek bizonyos tárolt tápanyagokra, például kalciumra és vasra van szükségük a fogantatás előtti időszakban, melyek szerepe kritikus a placenta és a magzat szövetének fejlődéséhez”
– fogalmazott Dereje Gete.
A kutató megjegyezte azt is, hogy a magzat fogantatását követően egészségesebb étrendbe kezdeni talán túl késő lehet, mert a babák az első trimeszter végére lényegében „teljesen megformálódnak”.
Gita Mishra professzor szerint a tanulmány rámutat arra, hogy az étkezési szokások változása hasznosnak bizonyulhat már akkor, amikor egy nő fontolgatni kezdi, hogy babát szeretne.