hirdetés
Életmód

Íme néhány ok, amiért jót tesz a bab az egészségnek

A bab az egyik legelterjedtebb és legtöbbet fogyasztott hüvelyes, ráadásul számos formában lehet kapni télen is – például fagyasztva, konzervként és szárítva is. De lássuk csak, miért is érdemes beiktatni az étrendbe ezt az eledelt?

Íme néhány ok, amiért jót tesz a bab az egészségnek
hirdetés

A bab a hüvelyesek közé sorolható termések megnevezése, amely voltaképpen a pillangósvirágúak egy csoportjának az ehető termését jelöli. Többféle babbal is találkozhatunk a boltok polcain, amelyek ugyan más-más tulajdonságokkal rendelkeznek, de számos pozitív egészségi hatásuk közös. Így például jelentős mennyiségű aminosav található bennük, ami az izomépítésben is hasznos segítség lehet.

A babok ideális növényi fehérjeforrást jelentenek, kiváltképpen akkor, ha gabonákkal együtt kerülnek elfogyasztásra, hiszen így az aminosavak kiegészülhetnek olyan alkotóelemekkel, amelyek révén teljes értékű fehérjék képződhetnek. Teljes értékű fehérjeforrás például az állati fehérje, a szójababfehérje és a quinoában található fehérje, amelyekben (például a legtöbb babbal szemben) mind a kilenc aminosav megtalálható, azonban a nem teljes értékű fehérjeforrások is tökéletesen alkalmasak lehetnek fehérjeforrásként ha magvakkal, gabonákkal, tejtermékekkel egészítjük ki őket étrendünkben.

A babok egyúttal tápanyagokban gazdag táplálékforrásnak is minősülnek, s a folsavtartalmuk mellett említésre érdemes a bennük található nagyobb mennyiségű cink, vas, magnézium és rost is. Emellett, ahogyan a legtöbb növényi eledelben, úgy a babokban is sok antioxidáns található, amelynek számos kiváló élettani hatása feltételezhető, kezdve a gyulladáscsökkentéstől a fizikai öregedés lassításán át a daganatos betegségek kockázatának csökkentéséig.

A babok fogyasztása emellett kutatások szerinta szív- és érrendszer egészségére is pozitívan hat, így például csökkenti a szívroham, sztrók és más szívbetegségek okozta halálozások kockázatát.

hirdetés

Ugyancsak úgy figyelték meg, hogy a babok fogyasztásajavítja az anyagcserét, s ezáltal a cukorbetegség kockázatát is mérsékli. A szójabab ráadásul a hasnyálmirigysejtek egészségét is támogatja, amely szerv ugyancsak fontos szerepet játszik az inzulintermelésben és a vércukorszint szabályozásában.

Sok jó tulajdonságuk tetejébe még az is elmondható a babokról, hogy segítik az éhségérzet szabályozását, illetve javítják a bélrendszer egészségét, támogatják annak helyes működését.

(MedicalNewsToday)

hirdetés

hirdetés

További híreink
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés
hirdetés